Rezerwacja ONLINE

Góry jako jedyny region ma jedną, dużą zaletę. Bez względu na porę roku, zawsze ciekawie można tu spędzić czas. Nie sposób na nudę, zwłaszcza jeśli jest się w Wiśle- Perle Beskidów.

Kilka słów o Wiśle:

„Perła Beskidów”- bo tak nazywana jest Wisła,  położona jest w południowej części Polski. W samym sercu Beskidu Śląskiego, u źródeł królowej Polskich Rzek- Wisły.
Miejscowość ta, położona  jest w kilku dolinach, co czyni ją różną, wyjątkową i inną od pozostałych miejscowości górskich.
W centrum miasta ulice tętniące życiem, miejski gwar, a w dolinach cisza, spokój i czysta natura.

Wisła o każdej porze roku:

Bez względu na to czy to lato, czy to zima, w Wiśle, nie sposób na nudę. W okresie wiosenno-letnim Wisła, stanowi świetną bazę wypadową w najciekawsze szczyty Beskidu Śląskiego, z których rozprzestrzeniają się przepiękne widoki. Na turystów czeka około 100 km, różnorodnych szlaków turystycznych, o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Jest to również  idealny teren do uprawiania turystyki rowerowej. Niektóre punkty na trasach rowerowych wyposażone są w zadaszone punkty odpoczynkowe. A dodatkowo  niektóre obiekty noclegowe są przyjazne miłośnikom jazdy na dwóch kółkach, dzięki czemu można np.: bezpłatnie przechować, umyć czy tez naprawić rower. Natomiast jeśli ktoś pozostawił rower w domu, to w okresie letnim można wypożyczyć sprzęt w Informacji Turystycznej.

Dodatkowo latem można odpocząć nad brzegiem Wisły,  pozwiedzać Wisłę i najbliższą okolicę korzystając z usług ciuchci wiślańskich. Dla aktywnych polecamy parki linowe, korty tenisowe, siłownie zewnętrze.

Również w okresie zimowym nie można narzekać na brak atrakcji. Z pewnością dużym atutem Wisły jest szeroki wybór stoków narciarskich- blisko 30 wyciągów narciarskich.    Są to trasy zróżnicowane, dzięki czemu można od podstaw nauczyć się jazdy na nartach lub też desce snowboardowej. Bardziej zaawansowani narciarze również znajdą odpowiedni dla siebie stok. Również miłośnicy narciarstwa biegowego, znajdą wiele wariantów dla siebie. Na przełęczy Kubalonka, przygotowane są profesjonalne trasy do stylu klasycznego i dowolnego, które spełniają wszelkie wymogi FIS.  Bliżej centrum również przygotowywane są trasy, a jeśli ilość śniegu jest wystarczająca to na biegówkach można przemieszczać się również wzdłuż Wisły oraz niektórymi Dolinami np.: Doliną Wisełki Białej.

Dodatkowo w okresie zimowym, w centrum miasta można skorzystać z lodowiska otwartego, gdzie również istnieje możliwość wypożyczenia łyżew. Polecamy również kulig zimowe, w porze wieczornej organizowane z pochodami.

Wisła o każdej porze roku!!

Sprawdź dlaczego warto przyjechać do Wisły

http://www.4.wisla.pl/