Rezerwacja ONLINE

Ferie zimowe powoli dobiegają końca, jednak kto powiedział, że wraz z końcem ferii kończy się zima? Sezon zimowy, narciarski, trwa tak długo jak długo na stokach znajduje się śnieg. Ubiegłe lata pokazują, że na niektórych wiślańskich stokach można poszusować jeszcze w marcu, a nawet początkiem kwietnia.

Polskie przysłowia mówią: „w marcu jak w garncu” oraz „kwiecień plecień, co przeplata trochę zimy trochę lata”. Możemy cieszyć się dłuższymi, cieplejszymi a co najważniejsze słonecznymi dniami. Natomiast mroźne noce i chłodne poranki zapewnią nam dobre warunki na stoku narciarskim. Dodatkowym atutem jest zdecydowanie mniejsza liczba wczasowiczów, nie musimy stać w kolejce do wyciągu, na stoku jest mniejszy ruch. Również w restauracjach znacznie krócej czekamy na zamówienie, a obiad czy kolację możemy zjeść bez zbędnego hałasu bawiących się dzieci czy młodzieży.

Kolejnym dużym plusem wypoczynku poza sezonem zimowym jest cena, która albo jest niższa, albo zawiera dodatkowe atrakcje. Np. często w cenie noclegu zapewniany jest skipass , dzięki czemu możemy skorzystać w wielu wyciągów narciarskich czy też busów dowożących do wyciągu. Jest też większy wybór noclegów w różnych obiektach, hotelach czy pensjonatach. Możemy przebierać w ofertach i nie jesteśmy skazani na nocleg w obiekcie, który nie spełnia naszych oczekiwań.

Następną zaletą wypoczynku poza sezonem, są atrakcje turystyczne, które nie są oblegane i dzięki czemu czas oczekiwania na zwiedzenie znacznie się zmniejsza. Dodatkowo mamy większą swobodę, gdyż nie musimy się spieszyć, możemy przystanąć i spokojnie przyjrzeć się eksponatowi. W trakcie wycieczki po muzeum z przewodnikiem nie ściga nas czas i w celu zaspokojenia ciekawości możemy zadać dodatkowe pytania oprowadzającemu.

Korzyści płynące z wypoczynku po sezonie zimowym, czyli tym samym po feriach zimowych, jest całkiem sporo. Podsumowując oto kilka z nich:

  • Mniej ludzi na stokach i wyciągach

  • Mniejsze problemy komunikacyjne- nie trzeba stać w korku, szukać miejsc parkingowych

  • Możliwość regenerowania sił w ciszy i spokoju

  • Cena jest niższa lub zawiera dodatkowe atrakcje

  • Większy wybór w noclegach